Koronacja na zakończenie Światowego Tygodnia Recyclingu | Little Kingdom Crown


 
Wszem i wobec obwieszczam!!!
Dnia 23 kwietnia roku Pańskiego 2016 w miejscu zwanym MDMX home, odbyła się pierwsza w dziejach blogosfery - KORONACJA.
 Relację na żywo  śledzić mogli Państwo ➡ tu. 
Dla tych, którzy z przyczyn oczywistych nie mogli uczestniczyć w tym jakże doniosłym wydarzeniu - spisana została krok po kroku obszerna i bogata w obrazy relacja z instrukcją.
Zapraszam :-)

KORONACJA W MDMX HOME

Bohaterowie: Królowa Ma➕ka, czyli Ja, tkanina, flizelina, wcześniej przygotowany szablon zig-zag, stary T-shirt oraz maszyna, nożyczki, miara/centymetr, pisak, kawa, SoundCloud - a w przerwie coś czekoladowego omomo :-)

Relacja podzielona została na poszczególne sceny, nie ma co przedłużać  - Show Must Go On!

1. Przygotowanie tkanin/materiału | V |
Przygotowujemy prostokąt materiału o wymiarach ok. 55cm x 25cm oraz tej samej długości (55cm), ale o połowę mniejszej wysokości (12,5cm) kawałek flizeliny. Materiał składamy w pół, tak aby jego wymiary po złożeniu były identyczne jak flizeliny.


2. Nadanie formy ponad normę |V|
Kolejny etap polega na przygotowaniu wzoru. Wykorzystujemy wcześniej przygotowany szablon korony, który przykładamy do materiału i obrysowujemy zig-zagi. Pamiętamy o tym, aby podstawa korony była u podstawy :-) tzn. u zgięcia materiału. Mam nadzieje, że zdjęcie poniżej ukazuje  co autor miał na myśli.


3. Pora na s(ż)ycie!
Gdy już wszystkie zig-zagi zostaną obrysowane, przystępujemy do zszycia. Jedziemy po liniach zig-zag, góra dół, góra dół....


4. Cięcie |V|
Za pomocą nożyczek odcinamy górną zbędną dla korony (ale nie dla Mnie) część zig-zag. Staraj się zrobić to starannie i dokładnie, dzięki temu po wywróceniu ( będzie o nim mowa już za moment) korona będzie miała ładny kształt i idealnie się ułoży.


4. Wywracanie |V|
 Jeden z trudniejszych etapów. Na zdjęciu poniżej widać jaki powinien być układ warstw materiału ( patrz punkt 1 ).
 Materiał, materiał i flizelina.


Dlaczego to takie ważne? Po obu stronach korona powinna mieć "dziury", które służą do wywrócenia  tak, aby flizelina była warstwą środkową. Trudno mi to opisać słowami, ale zakładam, że wiemy o co chodzi. Idziemy dalej. Po wywrotce za pomocą nożyczek- ewentualnie pisaka, wypychamy od środka zig-zagi.


5. Wiązania |V|
Stare T-shirty pocięte na paski to idealne wiązania do koron. W tym momencie pojawiają się recycling i upcycling, dwa terminy, które wyróżniają MDMX projecty. Wiązania ze starych T-shirtów to  moja sprawdzona i niezastąpiona metoda, są elastyczne, tanie  i miłe dla świata. Zachęcam Was bardzo do recyclingowania i upcyclingowania, możecie dzięki temu pozbyć się starych ubrań oraz zaoferować lepszą cenę za produkt, który posiada elementy z odzysku. Nie ma się czego wstydzić, ba nawet trzeba być z tego dumnym i chwalić się tym jak robią to znane marki, np. HM, poczytacie o tej akcji ➡ tu oraz ➡ tu.


6. Obszycie i jednoczesne przyszycie wiązań.
Moje korony zazwyczaj obszywam wzdłuż krawędzi, to ich element charakterystyczny. Wy nie musicie tego robić, możecie  tylko zaprasować. Charakterystyczne dla moich koron są jeszcze guzikowe dodatki. Doszywam je ręcznie według schematu kolor guzików taki jak kolor wiązania, albo totalny kolorystyczny mix guzikowy.


6. Przymiarki.
To ulubiony moment. Nigdy nie mogę się powstrzymać...tak jak lubię je szyć, lubię też przymierzać. Zielone gotowe i jakże mi w nich do twarzy :-)
 
 
7. Zakończenie
Uporządkowanie stanowiska i segregacja resztek, tak zwanych zig-zagów i trójkątów, czyli tego wszystkiego co pozostanie po odcięciu górnej części, po nadaniu formy i zszyciu naszej korony. W tym momencie po raz kolejny pojawiają się magiczne słowa: recycling i upcycling, które towarzyszą mi naprawdę na każdym etapie tworzenia. Nie wyrzucajcie resztek a zwłaszcza tych po szyciu koron, postaram się w niedługim czasie przygotować dla Was mega kreatywny post, w którym pokaże jak wykorzystywane są resztki w MDMX project.
 
Tymczasem....
Nasza KORONACJA dobiegła końca. Było mi bardzo miło relacjonować dla Was to wspaniałe wydarzenie. Nie krępujcie się skorzystać z powyższej instrukcji, nie wstydźcie się nosić korony, szyjcie i radujcie się jak Ja.
Muszę też przyznać, że pierwszy raz koronowałam tyle głów na raz! Korony to jeden z moich produktów marki MDMX project :-), już niebawem dostępne będą od ręki stąd też taka duuża produkcja.
Przy okazji, gdyby ktoś pytał: - Dlaczego szyję korony?
Odpowiedz jest prosta - BO LUBIĘ!!!!!
 
 
Powyższa KORONACJA odbyła się nie bez powodu podczas Światowego Tygodnia Recyclingu 18-24 kwietnia 2016. Jak tylko mogę dokładam swoją cegiełkę do tego typu akcji, popieram, wspieram  i cieszę się ogromnie, że ludzie coraz częściej:
 
MYŚLĄ GLOBALNIE I DZIAŁAJĄ LOKALNIE!!!
 
Tak trzymać!!! 
Miłego Dnia
Justyna
 
 
 

Komentarze

 1. Mi maz sprzatnal trojkaty, ach nie wybacze mu:) Dobra robota Madmx xXx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, bo z tych resztek można naprawdę fajne rzeczy robić. Ja mam nawet posegregowane kolorystycznie te odpady. Tak wiem jestem wariatka, ale za to bardzo kreatywna :-)

   Usuń
 2. Witam serdecznie,
  Nazywam się Klaudia . Serdecznie zapraszam Cię do dołączenia do nowego serwisu Platforma Kreatywna http://platformakreatywna.com/, gdzie zrzeszamy wszystkie kreatywne strony. Swoim klubowiczom oferujemy zniżki na produkty, informacje o wydarzeniach, spotkania oraz darmowe pliki do pobrania. Serdecznie zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Klaudio!!
   Bardzo dziękuję za zaproszenie, jutro zapoznam się z tematem i regulaminem. Wstępnie jestem pozytywnie nastawiona do wszelkiego typu promowania kreatywności :-)nie tylko swojej!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty