(WB 2) Praktyczne sposoby na wykorzystanie starych, ale wciąż jarych...


Kolejny dzień, kolejny post w ramach wyzwania. Wczoraj miałam mały poślizg. Zostawiłam sobie końcówkę na wieczór, a  wyszło tak, że dopiero ok.1am, czasu UKejowego dnia następnego udało mi się opublikować wb-1-najpiekniejsze-chwile. 

Dzisiejszy temat jest bardzo fajny i mogłabym Was zasypać nieskończoną ilością praktycznych sposobów, ale postanowiłam wybrać te najbliższe memu sercu w kategorii przeróbki i rękoczyny.
Mam zamiar skończyć przed pracą i znaleźć jeszcze chwilę  na mały Realx :-) Dlatego posłużę się zdjęciami będzie szybciej i efektywniej.

Praktyczne sposoby na: Stare, ale jare T-shirty

1. Masz fajny T-shirt, ale niestety jest już trochę za mały, albo zrobiła  się dziurka???
Nie panikuj tylko wykorzystaj mój praktyczny sposób i zrób sobie oryginalną poszewkę na ulubioną podusie.

  
2. Za mały dziecięcy T-shirt i sukienka, której ramiączka oderwały się po pierwszym włożeniu - połączone razem tworzą całkiem ciekawą kompozycję. W tym miejscu muszę dodać, że pierwszy raz z takim wykorzystaniem T-shirtu spotkałam się na blogu Magdy z littlecraftsbees. Bardzo mi się podobały doszywane przez Magdę falbanki do zbyt krótkich bluzeczek.
W moim projekcie postanowiłam połączyć ze sobą dwa nieużyteczne osobno elementy garderoby i powstała taka oto letnia sukienka.


3. Duży męski T-shirt można natomiast za pomocą nożyczek i wyobraźni zamienić w gustowną, praktyczną zwłaszcza w upalne dni - Bluzeczkę. O ..ciętych T-shirtach pisałam już tu: klik.Praktyczne albo może bardziej ciekawe pomysły na :  Za-małe  dziecięce rajstopki.

1. Zrób Królasa, albo inne zwierzątko - koniecznie  poproś o pomoc dzieci!!!! W naszym domu Królas czasami spełnia funkcję przytulanki, innym razem mięciutkiej podusi a w okresie Wielkanocy jest niezastąpionym elementem dekoracji albo sesji zdjęciowych.

  
2. Gdy zdecydujesz zrobić zwierza, którego uszy nie są tak długie jak Królasa. Odcięte nogawki przy pomocy igły nitki i wstążek zamień w praktyczne i ciepłe kolanówki. Z braku czasu moje kolanówki nie zostały jeszcze udekorowane, ale czekają grzecznie na półce, gdy będą gotowe na pewno pokażę efekty.

To tyle w ramach dzisiejszego Tematu w ramach Wyzwania "5 dni do lepszego bloga"
www.senmai.pl
Miłego Dnia
Widzimy się jutro?
Justyna

Etykiety: , , ,